Gelen Öğrenci

 

 

Sevgili Öğrenciler,

 

 

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

Yıldız Teknik Üniversitesi, tüm dünyadan farklı tecrübelere sahip öğrencilere kapılarını açar ve geleceğin küresel toplumunda aktif rol almalarını sağlayacak gerekli donanımı ve birikimi almalarını sağlar. Diploma/derece almak için lisans programlarına ve lisansüstü programlara; YTÜ’de bir ya da iki yarıyıl öğrenim görmek için değişim programlarına (Erasmus ya da çift taraflı anlaşmalar yoluyla) başvurabilirsiniz. Eğer üniversiteniz ile YTÜ arasında herhangi bir Erasmus ya da çift taraflı anlaşma mevcut değilse, yine de YTÜ’de öğrenim görmek için başka seçenekleriniz de mevcuttur. Free mover seçeneğini kullanarak da üniversitemizde öğrenim görebilirsiniz.

 

 

Lisans programlarının kabul koşulları için lütfen http://www.ydok.yildiz.edu.tr/en adresinden Yabancı Öğrenci Ofisi ile iletişime geçiniz. Lisansüstü programlar için lütfen fbe-mdr@yildiz.edu.tr adresinden Fen Bilimleri Enstitüsü ile ya da sbemdr@yildiz.edu.tr adresinden Sosyal Bilimle Enstitüsü ile iletişime geçiniz. Erasmus değişim programı için ise http://www.eu.yildiz.edu.tr/eu/ adresinden AB Ofisi ile ve çift taraflı anlaşmalar ya da free mover yoluyla değişim programları için lütfen intoffice@std.yildiz.edu.tr adresinden bizimle temas kurunuz.

 

 

Kayıtlı olduğunuz üniversite ile YTÜ arasında imzalanmış olan eğitimsel ve bilimsel işbirliği protokolü kapsamında YTÜ’de öğrenim görmek için, öncelikle üniversiteniz tarafından değişim öğrencisi olarak aday gösterildiğinizi belirten bir e-mail gönderilmesi gerekmektedir.

 

 

Lütfen gerekli belgeleri son başvuru tarihine kadar tarafımıza gönderiniz.

 

 

            Son Başvuru Tarihleri:

 

 

            Güz Yarıyılı İçin: -

           

 

            Gerekli Belgeler:

 

 

·         Gelen Öğrenciler İçin Öğrenci Değişim Programı Başvuru Formu  

·         Öğrenim Protokolü (3 kopya)  

·         Üniversitenize kayıtlı olduğunuza dair belge

·         Transkript

·         Özgeçmiş (CV)

·         Pasaport Fotokopisi

·         1 Adet Fotoğraf

 

 

Son olarak, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim dili Türkçe olmakla birlikte, programlarda derslerin %30’u İngilizce olarak yürütülmektedir. Aynı zamanda 0 İngilizce olan programlar da mevcuttur. Lütfen ilgili bölümde verilen İngilizce derslerin listesine ulaşmak için lütfen YTÜ’deki bölüm koordinatörünüzle (http://www.iro.yildiz.edu.tr/sayfa/4/B%C3%B6l%C3%BCm-Koordinat%C3%B6rleri/25 adresinde iletişim bilgileri yer alan) iletişime geçiniz.