Giden Personel
Broşürler YTÜ Kampüs Haritaları Faydalı Linkler Formlar İletişim


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

 

Değerli Öğretim Elemanımız,

 

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Avrupa Birliği-Erasmus programının kapsamı dışındaki uluslararası eğitimsel işbirliği protokolleri ve programları ile ilgilenmekte; tüm dünya ülkeleri ile ikili ve çok taraflı uluslararası eğitimsel işbirliği protokolleri imzalayarak uluslararası öğretim elemanı ve öğrenci değişimini sağlamaktadır.

 

 

Değişim kapsamında ilgili üniversiteye gitmek için o üniversiteden kabul almanız gerekmektedir.   

 

 

İmzalanmış olan protokoller kapsamında:

 

                      

1.      Değişim programındaki öğretim elemanları ve araştırmacıların seyahat ve geçim masrafları ev sahibi kurum tarafından karşılanmamakla birlikte, ek mali desteğe ihtiyaç olması halinde, bu durum ev sahibi kurum tarafınca bireysel düzeyde değerlendirilecektir.

 

 

2.      Ev sahibi kurum, değişim programındaki öğretim elemanları ve araştırmacılara ofis alanı sağlayacak ve kütüphanelere ve diğer tesislere giriş imkânı verecektir.

 

 

3.      Başka şekilde mutabık kalınmamışsa, bütün değişimler mütekabiliyet esasına göre olacaktır.

 

 

4.      Öğretim elemanı/araştırmacı değişimleri normalde bir veya iki yarıyılı kapsayacak, fakat karşılıklı mutabakata tabi olarak daha kısa veya uzun süreli ziyaretler de mümkün olabilecektir.

 

 

5.      Öğretim elemanı/araştırmacı değişimleri ev sahibi kurumun onayına tabidir.

 

 

6.      Değişim süresince, her akademisyen maaşını mensubu olduğu kurumdan alacak, özel projelerin finansmanı özel müzakereye tabi olacaktır.

 

 

7.      Ziyaretçi akademisyenler, ev sahibi kurumların ve/veya ev sahibi devletin kanun ve yönetmeliklerine uygun sağlık sigortasına sahip olmak zorundadır.

 

 

8.      Ders yükleri ile çalışma saatleri ve şartları, ön müzakere ve mutabakata bağlı olarak, ev sahibi kurumun yerleşik kural ve uygulamalarına uygun olmak zorundadır.

 

 

9.      Diğer üniversite ve YTÜ arasındaki protokol, ev sahibi kurum yönetiminin ön onayına tabi olmak üzere, her iki kurumdaki elverişli herhangi bir akademik alanı kapsayabilir.

 

 

Protokollerin tamamına http://www.iro.yildiz.edu.tr/sayfa/5/Protokol-Listesi/38 linkinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Sevgi ve Saygılarımızla,