Free Mover

Değerli Öğrenciler,

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

YTÜ’de kısa süreli olarak ders almak isterseniz, üniversitenizin Yıldız Teknik Üniversitesi ile imzalamış olduğu bir işbirliği protokolü olmasa dahi, YTÜ’ye free mover öğrencisi olarak başvurabilirsiniz.

         

            NOT: 2022 - 2023 Akademik Yılı Free Mover Hareketliliği çerçevesinde öğrenci değişimi programı gerçekleştirilmeyecektir; Giden ve Gelen Öğrenci başvuruları kabul edilmemektedir. 

             Gerekli Belgeler:

·         Gelen Öğrenciler İçin Öğrenci Değişim Programı Başvuru Formu  

·         Öğrenim Protokolü (3 kopya)  

·         Üniversitenize kayıtlı olduğunuza dair belge

·         Transkript

·         Pasaport Fotokopisi

·         1 Adet Fotoğraf

 

Kabul aldıktan sonra her yıl üniversitemiz tarafından belirlenen dönem ücretini ödemeniz gerekmektedir. 2015-2016 Akademik yılından itibaren freemover dönem ücretleri dönem içerisinde alınan toplam ders saati üzerinden hesaplanacaktır. Ders saat ücreti 200 TL'dir (Lisans). Örnek: Haftada 3 saat verilen MAT1071 kodlu Matematik 1 dersi için ödenmesi gereken ücret: 200x3= 600 TL'dir. Ücreti Türk Lirası (TL) olarak ödemeniz gerekmektedir.

Son olarak, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim dili Türkçe olmakla birlikte, programlarda derslerin %30’u İngilizce olarak yürütülmektedir. Aynı zamanda % 100 İngilizce olan programlar da mevcuttur. Lütfen ilgili bölümde verilen İngilizce derslerin listesine ulaşmak için lütfen YTÜ’deki bölüm koordinatörünüzle (http://www.intcooperations.yildiz.edu.tr/sayfa/Koordinat%C3%B6rler/B%C3%B6l%C3%BCm-Koordinat%C3%B6rleri/55) iletişime geçiniz.